Niech Będzie pochwalony Jezus Chrystus

 

Bardzo się ucieszyłem, gdy zobaczyłem Waszą stronę o Katarzynce w internecie.

 

Tak się składa, że widziałem już film o Katarzynce. Dostałem go na taśmie wideo zupełnie przypadkowo kilka lat temu od rodziny na Mazurach, a mieszkamy na Śląsku!!!  Czyż to nie cudowny przypadek?!  Bez tego przypadku dalej nie wiedziałbym o jej istnieniu.

 

Od tego czasu nieraz odwiedzaliśmy grób Katarzynki w Katowicach - Kostuchnie. Jest to około 10 km od miejsca, gdzie mieszkamy. Moja babka urodziła się w Studzienicach  (jak Katarzynka) ur.1879 zm.1966. Mój tata urodził się w dniu 21.10. - (dzień urodzin Katarzynki) - ale 5 lat wcześniej.

Moja mama pochodzi z Pszczyny, bardzo lubiła jeździć i modlić się nad grobem Katarzynki.  Ale też wcześniej nie słyszała o Katarzynce, dopiero po obejrzeniu filmu dowiedziała się o niej. Ciekawe, że (intuicyjnie) modliła się do niej tak jak się to robi przed obliczem ludzi świętych(czy błogosławionych). A przecież film oglądała tylko jeden raz.

Mama moja zmarła również w niedzielę (jak Katarzynka), w środku dnia, też w obecności osób, które były jej najbliższe tutaj, na Ziemi.  (22.02.2009 w wieku 92 lat).

 

Dziwiłem się nieco, że nie ma osób, które by wnioskowały o beatyfikację Katarzynki, ale o to jest, znalazłem Was..... 

Oczywiście, będę ambasadorem tej sprawy i wydrukuję druczek i będę szukał osób do podpisania się pod wnioskiem. Chciałbym to robić delikatnie, bez narzucania się - ludzie winni to robić sami z pełnym przekonaniem. Zacznę od rozsyłania linków z internetu o Waszej stronie, oraz rozdawać kopie filmu.

 

Korzystając z okazji chciałbym prosić o przesłanie filmu na DVD o życiu Katarzynki, abym mógł dalej rozgłaszać ten temat wśród rodziny i znajomych. Na razie mam (tylko) kopię filmu w formacie avi z Waszej strony, a taśmy wideo już nie mam, bo wideo zepsuło się i jest wyrzucone. Wiadomo, nowy wiek, nowe technologie...

 

Szczęść Boże  - życzę dużo wytrwałości, sił i zdrowia w dążeniu do celu - tak aby nasza Katarzynka została powszechnie uznana za błogosławioną, a jej prostota i skromność stała się wzorem dla ogółu.

 

Henryk Loska

Mikołów