OBECNY STAN MEDYCYNY POZWALA LECZYĆ SKUTECZNIE DZIECI PRZED NARODZENIEM

( artykuł z materiałów informacyjnych  Polskiego Stowarzyszenia Obrońców  Życia Człowieka (XI 2009r.)

 

„Ręka nadziei"

Samuel Alexander Armas z Atlanty, którego rączkę widać na zdjęciu - jak wykazały badania przeprowadzone, gdy miał 14 tygodni od poczęcia - cierpiał na rozszczepienie kręgosłupa. Jego rodzicom sugerowano aborcję. Tymczasem doktor Joseph Bruner i jego zespół z Centrum Medycznego przy Uniwersytecie Vanderbilt w Nashwille 19 VIII 1999 r. przeprowadzili operację, w wyniku której Sam urodził się zdrowy. Samuel miał wówczas 21 tygodni. Za pomocą cesarskiego cięcia doktor Bruner wyjął macicę i zrobił w niej niewielkie nacięcie, przez które wykonywał operację. Aby zoperować tak maleńkie dziecko, trzeba było przygotować specjalne, miniaturowe narzędzia chirurgiczne. Nici użyte do tej operacji były cieńsze od ludzkiego włosa!

Podczas operacji rączka Sama owinęła się dookoła jego palca. Doktor Bruner, twierdzi, że chwila, w której mała rączka chwyciła go za palec, była najbardziej wzruszającą w jego życiu.

Również w Polsce z sukcesem przeprowadza się operacje dzieci przed urodzeniem - np. w Bytomiu, w Klinice Ginekologii i Położnictwa Śląskiej AM zoperowano przepuklinę rdzeniową będącego wewnątrz macicy chłopca, w 28 tygodniu ciąży.